Różne

Ekogroszek – zalety w porównaniu do zwykłego węgla

Ekogroszek – zalety w porównaniu do zwykłego węgla

Mnóstwo osób przed sezonem zimowym wymienia swoje stare, zużyte piece węglowe na nowe piece na ekogroszek. Ogrzewanie domu ekogroszkiem jest ekonomiczne oraz wymaga mniejszych nakładów pracy ze strony właścicieli. Jakie inne plusy niesie za sobą korzystanie z tego „paliwa”? Czym różni się ekogroszek od węgla? Tego wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu.

Zalety ekogroszku

Odkąd ekogroszek stał się „sławny” na polskim rynku, Polacy coraz częściej chcą stosować go do ogrzewania swoich domów, firm czy biur. Posiada on bowiem mnóstwo zalet, które doceniają nie tylko sami klienci, ale i eksperci od różnorodnych metod ogrzewania. Ekogroszek jest przede wszystkim wygodny w stosowaniu. Wystarczy dołożyć go do pieca raz na kilka dni, podczas gdy np. węgiel znacznie szybciej się spala i właściciel domu musiał dokładać go do pieca raz na kilka godzin. W tym przypadku nie trzeba ekogroszku cały czas kontrolować – piec sam daje „znać”, iż należy uzupełnić jego wnętrze.

Plusem ekogroszku jest to, iż materiał ten jest bardzo łatwo dostępny. Bez problemu można go kupić obecnie w większości marketów budowlanych, co jest niezwykle wygodne dla klientów, którzy zapomnieli o zrobieniu jego zapasów. Warto jednak dodać, iż bardziej opłacalny jest zakup ekogroszku luzem niż w workach. Kolejną zaletą korzystania z niego, jest pozytywny wpływ na środowisko. Ekolodzy, nagminnie zachęcają Polaków do stosowania tego materiału choćby ze względu na fakt, iż do powietrza dostaje się znacznie mniejsza ilość szkodliwych substancji.

Dlaczego warto wymienić stary piec na piec z możliwością grzania ekogroszkiem?

By zachęcić osoby, które mają jeszcze bardzo stare, węglowe piece do ich wymiany, wiele urzędów miast oraz gmin oferuje mieszkańcom korzystne dofinansowania do zakupu nowego, ekologicznego pieca. Taka pomoc często jest bardzo przydatna, gdyż dla wielu starszych osób koszt zakupu pieca wraz z jego wymianą to często zakup nieosiągalny ze względu na posiadane niskie emerytury, renty czy zasiłki.

Udostępnij