Różne

Jak aktywnie spędzić czas w ferie zimowe?

Jak aktywnie spędzić czas w ferie zimowe?

Ferie zimowe coraz bliżej. Warto więc już teraz zastanowić się, jak spędzić ten czas z najbliższymi. Bezapelacyjnie większość rodzin planuje w tym roku wyjazd w góry. Piesze wycieczki, szusowanie po stokach, smaczne jedzenie w knajpkach oraz wspólne biesiadowanie do późnych godzin nocnych – tego wszystkiego na pewno nie zabraknie turystom w tym roku w górskich miejscowościach.

W ferie nie można się nudzić

Większość osób, które odwiedzają górskie miejscowości zimą, spędza czas bardzo aktywnie. Rodzice już trzylatków zapisują do szkółek narciarskich, w których to instruktorzy starają się zaszczepić w maluchach miłość do nart. Będąc bowiem przy stokach, trudno się oprzeć, by choć jednego dnia nie przeznaczyć na szusowanie na nartach lub jazdę na snowboardzie. Co ważne, nie trzeba martwić się już o sprzęt oraz akcesoria, które są niezbędne do bezpiecznej jazdy. Dzięki temu, że istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu z wypożyczalni przy stokach, każdy z pewnością znajdzie tam wszystko, czego potrzebuje. Wypożyczalnia nart oferuje swoim klientom różnorodne narty oraz nowoczesne deski snowboardowe. Do tego można również wypożyczyć kijki, gogle, kaski oraz buty narciarskie. Ceny w tym roku są bardzo przystępne. Ponadto, jest to olbrzymia wygoda dla osób, które podróżują z drugiego końca Polski pociągiem. Dodatkowo, na miejscu można liczyć na pomoc fachowców, którzy dobiorą indywidualnie sprzęt do każdego klienta.

Wyjątkowy czas w górach

Po aktywnym czasie na stoku, można wybrać się z bliskimi na spacer po szlakach górskich. Dla dzieci rodzice mogą wypożyczyć sanki, które na pewno przydadzą się podczas dłuższych tras. W górskich miejscowościach nie brakuje również lodowisk (wraz z wypożyczalniami łyżew), które są świetną atrakcją szczególnie dla tych najmłodszych turystów. Wieczorem warto zrelaksować się w basenie lub w SPA. Po takim aktywnym wypoczynku, koniecznie trzeba odwiedzić okoliczne knajpki i restauracje, w których można spróbować wybornych, tradycyjnych przysmaków przygotowywanych na bazie lokalnych produktów.

Udostępnij