Różne

Jak uzyskać dopłatę do odszkodowania? Czy to w ogóle możliwe?

Jak uzyskać dopłatę do odszkodowania? Czy to w ogóle możliwe?

Zaniżona kwota wypłacanego odszkodowania z tytułu szkody komunikacyjnej to standardowe zachowanie firm ubezpieczeniowych. Zdarza się, że kwota z polisy sprawcy nie starcza na naprawę pojazdu, koszty leczenia poszkodowanych czy ich rehabilitacji. Nie trzeba się zgadzać z decyzją ubezpieczyciela i nawet po odebraniu odszkodowania istnieje szansa na uzyskanie dopłaty. Wystarczy zdać się na pomoc profesjonalistów w tej dziedzinie.

Kiedy można uzyskać dopłatę do odszkodowania?

Dopłata do odszkodowania jest możliwa do uzyskania przez każdego, kto był osobą poszkodowaną w wypadku komunikacyjnym i otrzymał wypłatę odszkodowania z OC sprawcy. Należy pamiętać o tym, że od momentu zdarzenia nie może upłynąć więcej niż 3 lata. Dopłaty można uzyskać dla osób, które w wyniku zdarzenia poniosły szkodę częściową oraz nie skorzystały z możliwości naprawy mienia bezgotówkowo lub na podstawie faktur. Jeśli te czynniki są spełnione, szansa na uzyskanie dopłaty do odszkodowania jest realna. Uzyskaną sumę można przeznaczyć na naprawę pojazdu i przywrócenie go do stanu sprzed kolizji, a dodatkowy zastrzyk gotówki może przydać się w każdej sytuacji.

Kto może pomóc w uzyskaniu dopłaty do odszkodowania?

Warto skorzystać z oferty profesjonalistów, którzy pomogą osobie prywatnej czy przedsiębiorcy w odzyskaniu pieniędzy, których wypłaty odmówił ubezpieczyciel. Kancelaria CITI działająca w Krakowie oferuje fachową pomoc. Specjaliści na podstawie przesłanych dokumentów (kosztorysu naprawy, decyzji o wypłacie ustalonej kwoty) są w stanie sprawdzić, czy w danym przypadku istnieje możliwość uzyskania wyższej kwoty. Wystarczy zadzwonić lub wysłać dokumenty drogą online, następnie czekać na kontakt. Kancelaria CITI jest w stanie pomóc także klientom, których dotyczą szkody majątkowe, osobowe czy lotnicze. Klienci nie muszą załatwiać uciążliwych formalności, ponieważ staranie się o dopłatę do odszkodowania zostawiają pracownikom kancelarii – nawet jeśli sprawa zakończy się niepowodzeniem nie wiąże się to z żadnymi dodatkowymi kosztami.

Udostępnij