Zdowie i uroda

Kursy dla fizjoterapeutów 2021 – propozycje warte rozważenia

Kursy dla fizjoterapeutów 2021 – propozycje warte rozważenia

Wraz z rozwojem techniki coraz więcej osób w czasie pracy spędza czas przed komputerem, co często przyczynia się do chorób kręgosłupa. Innym czynnikiem zmuszającym ludzi do pracy jedynie przy biurku jest także pandemia. Inni zaś swój układ kostno-stawowy obciążyli bądź doznali urazów w czasie uprawiania różnego rodzaju sportów. Korzystanie z usług fizjoterapeutów staje się coraz powszechniejsze, ważne więc by byli oni odpowiednio wyedukowani na wielu płaszczyznach.

Kurs BeBo®

Kurs BeBo® to jedyne, profesjonalne szkolenie z treningu mięśni dna miednicy. Przygotowuje fizjoterapeutów do pracy jako terapeuta treningu dna miednicy. Terapeuta po odbytym kursie będzie umieć przyczynić się do prewencji zaburzeń związanych z dnem miednicy i nietrzymaniem moczu. Osoby zainteresowane odbyciem kursu powinny odznaczać się wyjątkową empatią i wyrozumiałością. W ten właśnie sposób prowadzone będą wszystkie zajęcia na kursie BeBo®, gdyż temat nietrzymania moczu jest intymną i osobistą kwestią każdego człowieka. Po ukończeniu kursu są Państwo upoważnieni do prowadzenia warsztatów BeBo® i szkoleń z treningów dna miednicy według koncepcji BeBo®. Ukończenie nie upoważnia jednak do prowadzenia kursów.

Kurs dla fizjoterapeutów Reha+® terapia manualna

Kurs z terapii manualnej Reha+ pozwoli fizjoterapeucie na prawidłowe rozpoznanie i leczenie zaburzeń strukturalnych narządu ruchu. Kurs terapii manualnej kończy się egzaminem praktycznym i teoretycznym. Szkolenie zawiera 240 godzin kursu, po którym każdy fizjoterapeuta bez problemu znajdzie pracę w kraju i za granicą.

Suche igłowanie – medyczna akupunktura – moduł I

Kurs suchego igłowania, trwający 3 dni zapozna uczestników z bezpiecznym używaniem tej metody terapii. Większość szkolenia to zajęcia praktyczne obejmujące anatomię palpacyjną, lokalizację punktów spustowych i metodykę samego igłowania. Program kursu pozwoli zdobyć wiedzę na temat bezpiecznych i efektywnych technik leczenia problemów mięśniowo-powięziowych oraz dolegliwości bólowych.

Udostępnij