Handel i usługi

Wybieramy domową klatkę dla chomika syryjskiego

Wybieramy domową klatkę dla chomika syryjskiego

Wybór klatki dla chomika nie należy do najłatwiejszych zadań do wykonania. Tym bardziej jeśli mamy do czynienia z chomikiem nietypowym np. charakteryzującym się bardzo niewielkimi rozmiarami jak np. chomik syryjski. Dbanie o tak małe stworzonko wymaga bardzo dużej uwagi, nawet przy wyborze klatki.

Wersje klatek

Klatka dla chomika może przybierać bardzo różne postacie. Niekoniecznie musi to być typowa klatka ze szczebelkami umieszczona na plastikowej kuwecie. Równie dobrze może to być akwarium lub klatka plastikowa. Jednak z uwagi na łatwość czyszczenia i opieki nad zwierzęciem, zdecydowanie lepiej jest wybierać klatkę metalową.

Czym się kierować przy zakupie?

Oprócz standardowego wyposażenia każdej klatki, koniecznie trzeba brać pod uwagę niewielkie rozmiary chomika syryjskiego i przewidzieć wiążące się z tym konsekwencje.

Klatka dla chomika powinna składać się ze wszystkich niezbędnych do jego życia elementów. Powinna mieć poidełko, miseczkę z jedzeniem, a także domek do spania. W przypadku tak małego zwierzaka można pokusić się o wyposażenie plastikowe, które będzie tańsze, a istnieje spora szansa, że mały zwierzak szybko ich nie zniszczy.

Oprócz tych podstawowych i niezbędnych elementów wyposażenia warto jest zaopatrzyć klatkę również w części rozrywkowe takie tak drabinki, czy kołowrotek.

Jak więc widać na tym poziomie klatka dla chomika syryjskiego w niczym się nie różni od typowej klatki dla gryzonia. Różnica zaczyna się na poziomie zabezpieczenia zwierzaka przed niebezpieczeństwami związanymi z rozmiarami przerw między szczebelkami. Zarówno szczebelki samej klatki, jak i wszystkich elementów wewnątrz, które powinny być rozmieszczone maksymalnie gęsto. Ogranicza to ryzyko zaklinowania się tak małego zwierzaka pomiędzy nimi.

Gdzie kupić klatkę?

Zwykłe klatki dla chomików da się kupić właściwie w każdym sklepie zoologicznym. Klatki dla chomików syryjskich można nabyć już w bardziej wyspecjalizowanych sklepach, które posiadają nieco bardziej rozbudowaną ofertę handlową. Z powodu wygody i bardzo dużego wyboru dobrym pomysłem jest robienie tego typu zakupów w sklepie internetowym Tukan24.pl. Bez najmniejszego problemu można w nim zakupić wszystkie niezbędne elementy wyposażenia klatki, jak i samą klatkę o właściwościach odpowiednich dla chomików syryjskich.

Udostępnij