Zdowie i uroda

Morskie zdrowie

Morskie zdrowie

Algi morskie to tak zwane glony. Można je odnaleźć najczęściej w morzach, gdzie panuje wysoka temperatura. Z pewnością posiadają wiele pozytywnych właściwości takich jak uzdrawianie, polepszenie samopoczucia i wiele tym podobnych. Ilość gatunków alg morskich jest przerażająca, dochodzi do ponad dwudziestu tysięcy gatunków alg. Miejsca, w których najczęściej są wyławiane algi to wybrzeża Japonii, a także Wielkiej Brytanii.

Ludzki organizm znakomicie przyswaja tego typu rośliny. Etap przetwarzania alg podczas obróbki jest następujący. Najpierw wyławiane są algi, a następnie poddaje się je procesowi suszenia, bądź są zamrażane. Kolejny etap to mikronizacja.

Algi można podawać w przeróżnej formie. Najczęściej w postaci szklanki herbaty. Świetnie nadaje się jako preparat usuwający toksyczne substancje z organizmu. Innym rodzajem zastosowania to przyspieszone spalanie tłuszczu, jest to świetne zastosowanie dla osób otyłych, chcących się pozbyć nadmiernych kilogramów. Maseczki z alg to kolejne świetne wykorzystanie właściwości leczniczych. Dzięki nim można szybko i łatwo odbudować zniszczoną twarz poprzez stosowanie substancji chemicznych, bądź tworzenie się zmarszczek. Wiele gabinetów kosmetologicznych posiada w swojej ofercie tego typu zabiegi.

Wrażliwa skóra, a w szczególności sucha z pewnością potrzebuje tego typu czynności. Cena tego typu przyjemności zawiera się w zakresie od pięćdziesięciu do stu złotych. Natomiast jeśli pragniemy całe nasze ciało poddać działaniu leczniczemu morskich roślin musimy wydać ponad sto złotych, niekiedy nawet dwieście.

Udostępnij