Przemysł i technologie

Druk na szkle alternatywą dla obrazów godną uwagi

Druk na szkle alternatywą dla obrazów godną uwagi

W aranżacji wnętrz wykorzystuje się różne techniki, które wcześniej były wykorzystywane wyłącznie w celach biznesowych. Podobnie jest z drukiem wielkoformatowym, którego przykłady możemy zobaczyć np. na billboardach. Czym w takim razie jest druk wielkoformatowy? Czy i jak można wykorzystać go w aranżacji wnętrz?

Druk wielkoformatowy – definicja

Ten rodzaj druku to nowoczesna technologia, która polega na cyfrowym zadrukowywaniu materiałów niespecyficznych. Przykładem mogą być materiały banerowe, folia, płótno i papier. Jego odmianą jest też druk na szkle. Druki wielkoformatowe są powszechnie wykorzystywane w marketingu. Wykorzystuje się je do przygotowywania bannerów, szyldów, billboardów i plakatów (również wyborczych). Coraz częściej jest wykorzystywana też przez osoby prywatne, które marzą o niebagatelnym wystroju wnętrza. Druk wielkoformatowy jest odpowiedzią na tę potrzebę.

Druk na szkle jako pomysł na aranżację wnętrza

Druk wielkoformatowy można też wykorzystać do ozdabiania pomieszczeń. To niebagatelny trend w aranżacji wnętrz. Zastosowań druku na szkle, bo to o nim jest mowa, jest kilka. Podstawowym z nich jest tworzenie obrazów. Druku wykonuje się na życzenie, więc grafika na szkle może przedstawiać wszystko, co przyjdzie Ci do głowy. W grę wchodzą również Twoje własne zdjęcia. Taki wydruk może przygotować drukarnia wielkoformatowa S-BLOK. Obrazy te można wieszać w dowolnym miejscu w domu. Są odporne na wilgoć i nie wymagają żadnej dodatkowej oprawy. Co ważne, w ten sposób można też przygotować panele ścienne do kuchni. W niektórych sklepach budowlanych są dostępne ich gotowe wersje. Jednak te wykonywane na specjalne zamówienie są dużo bardziej osobiste. Można też mieć 100% pewność, że będą pasowały do wystroju całego wnętrza. Kolejnym zastosowaniem jest umieszczenie wydruków na szkle jako frontów szafek. To bardzo ciekawa propozycja. Takie fronty ożywią każde wnętrze. Są czymś niepowtarzalnym. Dzięki temu są ozdobą, która ma też konkretne znaczenie praktyczne.

Udostępnij