Przemysł i technologie

Czy warto zamontować wideodomofon?

Czy warto zamontować wideodomofon?

Coraz częściej, właściciele domów mieszkalnych decydują się na zamontowanie wideodomofonu. Jest to sposób na bezpieczne przyjmowanie swoich gości oraz na kontrolę, co dzieje się na zewnątrz domu, na ulicy. Zalety wideodomofonu są bardzo duże, ważne tylko jest by był to model produkcji dobrej firmy i by był dobrze zamontowany.

Bardzo praktyczne urządzenie

Zainstalowanie wideodomofonu jest bardzo dobrym rozwiązaniem i niesie za sobą wiele zalet. Na ten sposób zabezpieczenia swojego domostwa decydują się, najczęściej, osoby mieszkające poza miastem. Jednak popularność urządzenia staje się tak duża, że i mieszkańcy miejskich apartamentów też decydują się na tego typu rozwiązania.

Jakie zalety przemawiają „za” wideodomofonem?

Główną i podstawową jego zaletą jest bezpieczeństwo. Dzięki niemu wiemy kto dzwoni do naszej furtki i czy jest to ktoś przez nas oczekiwany. Urządzenie sprawia też, że nie musimy osobiście chodzić do furtki by wpuszczać gości lub domowników do domu. Niektóre wideodomofony wyposażone są w możliwość robienia zdjęć i dzięki tej funkcji wiemy kto chciał nas odwiedzić gdy nas nie było w domu lub kto plątał się pod naszą furtką.

Dodatkowo są urządzenia, do których wkłady produkuje firma FPI, przy pomocy, których nasz wideodomofon może być centralą dla prowadzenia domu inteligentnego.

Im droższy model tym lepszy

Wideodomofony kosztują od 100 złotych wzwyż. Niektóre ich formy są rzeczywiście bardzo proste, a niektóre są super nowoczesne i posiadają dodatkowe wyposażenia. Lepiej jest zainwestować w domofon nieco wyższej klasy, ponieważ dzięki jego funkcjom zyskujemy większe możliwości. Dobrym rozwiązaniem jest czytnik kart RFID, który daje możliwość otwierania furtki za pomocą specjalnej karty, możliwość robienia zdjęć, działanie za pomocą WiFi, czyli całkowicie bez użycia kabli. Ceny zestawów bezprzewodowych są znacznie wyższe od tych przewodowych jednak komfort wykorzystywania ich jest także o wiele lepszy. Urządzenie dba, przede wszystkim, o nasze bezpieczeństwo, na którym nie warto jest oszczędzać.

Udostępnij