Zdowie i uroda

Nietrzymanie moczu u kobiet – jak sobie z nim radzić?

Nietrzymanie moczu u kobiet – jak sobie z nim radzić?

Ciało ludzkie przez całe życie przechodzi wiele transformacji. Pierwsze lata życia to niesamowity wzrost wszystkich organów, okres nastoletni to prawdziwa burza hormonów i skok wzrostu. W dorosłym życiu kobiety nierzadko decydują się na posiadanie dzieci, co również jest niesamowitym wyzwaniem dla ich ciała. Niestety, to ostatnie niesie za sobą nierzadko wiele mało przyjemnych konsekwencji.

Najczęstsze przyczyny nietrzymania moczu

Poród siłami natury to jedna z najczęstszych przyczyn, powodujących nietrzymanie moczu u kobiet. Zwłaszcza wieloródki mają z tym potworny problem w okresie menopauzy. Szacuje się, że co 8 kobieta po czterdziestce boryka się z tym wstydliwym kłopotem. Zazwyczaj uwydatnia się on podczas kichnięcia, śmiania się czy kaszlu. Niekiedy problem wynika z przetrzymywania moczu i zapalenia pęcherza. Jest on jednak wówczas tymczasowy. Również z wiekiem osłabiają się mięśnie i można zacząć cierpieć na nietrzymanie moczu. Niezależnie od przyczyny, warto jednak walczyć z tą przypadłością i dążyć do polepszenia funkcjonowania z nią co dzień. Pomóc mogą w tym ćwiczenia mięśni Kegla.

Kto powinien wykonywać trening mięśni dna miednicy?

Z nietrzymaniem moczu jest podobnie jak z każdą inną dolegliwością – lepiej zapobiegać niż leczyć. Dlatego właśnie ćwiczenia mięśni dna miednicy zalecane są tak naprawdę dla wszystkich kobiet. Zarówno dla tych, które przygotowują się do zajścia w ciąże, czy porodu, a już na pewno dla wszystkich pań przed 40 rokiem życia. Tym bardziej, że nietrzymanie moczu to tylko jedna z dolegliwości, która wiąże się ze słabymi mięśniami Kegla. Ma to wpływ również na bóle pleców, nieprawidłową postawę ciała i inne dolegliwości.

Kurs BeBo ® – szwajcarska metoda wzmacniania mięśni Kegla

Niezwykle skutecznym ćwiczeniem mięśni Kegla jest metoda szwajcarska. Opracowany przez profesjonalistów ze Szwajcarii, kurs BeBo ® można z powodzeniem zakupić w formie poradnik lub zapisać się na zajęcia prowadzone przez przeszkolonych trenerów. Warto wspomnieć że te ćwiczenia opracowane zostały przy współpracy z uroginekologami.

Udostępnij