Budownictwo i aranżacja

Obrazy drukowane na płótnie – chwilowa moda czy oryginalny pomysł na dekoracje mieszkania?

Obrazy drukowane na płótnie – chwilowa moda czy oryginalny pomysł na dekoracje mieszkania?

Dom, do którego chce się wracać, tworzą przede wszystkim mieszkańcy. Ich charakter i indywidualne upodobania znajdują odzwierciedlenie w sposobie wystroju wnętrza. O atmosferze domu czy mieszkania świadczy przemyślany wystrój, starannie skomponowany przez właścicieli zgodnie z ich gustem.

Nie chodzi tu tylko o meble czy ich rozmieszczenie – czasem wrażenie, jakie wywiera na wchodzących wnętrze, zależy od detali. Figurka odziedziczona po dziadku, młynek z targu staroci, intrygujący obraz. One podpowiedzą gościom, kto dokładnie tu mieszka.

Czy warto sięgnąć po obrazy drukowane?

Wielu osobom tego rodzaju dekoracje skojarzą się nieprzyjemnie, przywołując wspomnienie o królujących w latach 90-tych fototapetach – drukowanych w słabej rozdzielczości wizerunkach lasu czy plaży, zmieniających najbardziej przytulne pomieszczenia w estetyczną ślepą uliczkę.

Nic bardziej mylnego!

Fotoobrazy powstają w zupełnie innej technologii, a skojarzenie z dziełami spod znaku pędzla i farb nie jest tu przypadkowe. Wysokojakościowy druk jest nanoszony bezpośrednio na trwałe płótno malarskie, co pozwala uzyskać jedyne w swoim rodzaju, niebanalne rezultaty. To więcej niż przemijający trend – to rewolucyjna metoda, by dekorowanie ścian obrazami pojawiło się w zasięgu każdego, kto tego zapragnie.

Obraz – co ma przedstawiać?

Obrazy drukowane na płótnie mogą mieć postać poliptyku, stanowiącego jedyną dekorację ścienną w pokoju, ale też niewielkiego, subtelnego zdjęcia w ramce passe-partout na nocnym stoliku.

Miłośnikom wspinaczki przypomną o zdobytym szczycie, zapracowanych rodziców przeniosą na chwilę nad brzeg morza, gdzie się poznali, a zakochanym w świecie natury umilą czas gotowania widokiem pełnej ziół łąki. To pomysł stworzony dla osób, które nie lubią, gdy coś ogranicza ich wyobraźnię.

Na miejscu w każdym wnętrzu

Jedyne przestrzenie, gdzie zawieszenie wydrukowanego obrazu się nie sprawdzi, to te, w których wszystkie ściany są już zajęte – a nawet wtedy ustawienie go na sztalugach w kącie doda wnętrzu nuty twórczego zamysłu.

Minimalistycznie urządzone mieszkania są wprost stworzone, by ich dopracowany wystrój dopełnić tego rodzaju mocnym akcentem. Tu sprawdzą się zarówno kopie znanych dzieł sztuki, jak i abstrakcje w wyrazistych kolorach czy zdjęcia o silnie zdefiniowanym kontraście. Z kolei wnętrza tradycyjne, pełne bibelotów, tkanin i książek, zyskają na dekoracji fotoobrazami wydrukowanymi z ulubionych zdjęć rodzinnych lub nastrojowymi szkicami małych liguryjskich uliczek.

To propozycja na tyle uniwersalna, że z łatwością można ją dopasować do wielu różnych przestrzeni. Mieszkania tak udekorowane sprawią, że goście poczują nagłą, nieprzepartą chęć, by zostać choćby pół godziny dłużej.

Udostępnij