Budownictwo i aranżacja

Beton mieszany samodzielnie w betoniarce czy beton z gruszki

Beton mieszany samodzielnie w betoniarce czy beton z gruszki

Czy produkcja betonu, w betoniarce, na miejscu budowy jest opłacalna? Niekoniecznie, wszystko zależy tak naprawdę od zakresu prac budowlanych oraz od ilości potrzebnego betonu. Koszt 1m3 betonu z betoniarki, jest pozornie niższy od takiej samej ilości betonu z gruszki.

Dlaczego pozornie?

Ponieważ, przy obliczaniu ceny betonu nie wlicza się kosztu roboczogodzin potrzebnych na jego wykonanie oraz dostarczenie do pożądanego miejsca. Musimy pamiętać, że kwota jaką wydamy na samodzielną produkcję betonu to nie tylko koszt zakupu żwiru i cementu. Należy doliczyć także duże ilości wody i czasu, który spędzimy my albo zatrudnieni pracownicy, na mieszaniu betonu oraz jego transporcie. Wybierając metodę zaopatrzenia naszej budowy w beton musimy wziąć pod uwagę jak dużo go potrzebujemy.

Jeśli planujemy drobne prace budowlane, mały taras czy wyrównanie podłóg, wykorzystanie betoniarki będzie opłacalne. Jednak przy dużych pracach, typu zalewanie stropów, warto zamówić beton od producenta. Opcja ta jest szczególnie korzystna przy większych przedsięwzięciach, ponieważ możemy dodatkowo skorzystać z usługi pompy z wysięgnikiem, dzięki której dostarczymy beton nawet na piętro budynku, od razu w pożądane miejsce. Zamawiając beton w Krakowie warto skorzystać z usług firmy CemBet, firmy z wieloletnim doświadczeniem w produkcji betonu towarowego i architektonicznego.

Kupując beton z gruszki cena może i jest wyższa, niż w przypadku betonu z betoniarki, ale jest on zdecydowanie lepszy jakościowo i co również ważne, a często zapominane, jednolity w każdej partii. Producenci betonu stale śledzą proces produkcji, przy pomocy nowoczesnych rozwiązań, dzięki czemu mamy pewność, że każda partia betonu będzie dokładnie taka sama, co ma szczególne znaczenie przy konieczności łączenia betonu z różnych partii. Kupując beton cena nie powinna być głównym kryterium.

Warto zwrócić uwagę, również na koszt transportu, oraz sprawdzić referencje producenta. Wysoka jakość betonu to podstawa w zapewnieniu wytrzymałości budynku, oraz zapewnieniu bezpieczeństwa nam i naszej rodzinie.

Udostępnij