Budownictwo i aranżacja

Gdzie można zastosować grys?

Gdzie można zastosować grys?

Grys należy do naturalnych surowców mineralnych. Pozyskiwany jest poprzez tłuczenie i kruszenie skał. Powstaje z różnych odmian kamienia, dzięki temu ma zróżnicowane kolory. W sprzedaży jest grys dolomitowy, kwarcowy, granitowy, bazaltowy, gnejsowy, porfirowy, serpentynitowy, sjenitowy, czy wapienny.

Do czego jest wykorzystywany grys?

Zastosowanie grysu jest bardzo szerokie. Przede wszystkim wykorzystywany jest do układania utwardzonych powierzchni. Dzięki swoim nieregularnym kształtom oraz ostrym krawędziom bardzo dobrze się klinuje. Jest odporny na wypłukiwanie. Dzięki temu bardzo często stosowany jest jako podkład pod asfalt, czy do utwardzania powierzchni parkingów, ścieżek, alejek, czy podjazdów.

Zróżnicowana kolorystyka grysu pozwala na szybkie i proste wydzielenie miejsc parkingowych, które różnią się kolorem. Taki sposób jest efektywny i skuteczny.

Grys w ogrodzie

Dzięki swym walorom kolorystycznym bardzo chętnie używany jest do dekoracji alejek w przydomowym ogródku, wykończenia ozdobnego trawników, czy podjazdów na posesjach. Duża odporność na wypłukiwanie pozwala utrzymać podjazd i alejki bez dziur po kałużach, które wyglądają bardzo nieestetycznie.

Bardzo elegancko wygląda jako wykończenie przestrzeni pod ławkami, w rejonie grilla, czy drzewek ozdobnych. Dzięki różnorodności kamieni, z których powstaje grys właściciele posesji mogą wykorzystać do wykończenia ogrodu grys biały, miedziany, bursztynowy, zielony, grafitowy, czarny, a nawet wielobarwny. Tak szeroka kolorystyka daje wiele możliwości dekoracyjnych. Ścieżki, czy wykończenie grządek mogą być jednokolorowe lub wielokolorowe. Wszystko zależy tylko od gustu i fantazji właściciela domu.

Zobacz: Kamienie ozdobne - Podolski Kruszywa

Grys bazaltowy oraz marmurowy pięknie wygląda w oczkach wodnych. Jasne tło ładnie uwypukla wygląd ryb w oczku, które jest elegancką ozdobą ogrodu.

Grys sprawdza się również jako żwirowa opaska wokół domu. Dzięki swym właściwościom zabezpieczy dom przed wilgocią podsiąkającą z ziemi i zabrudzeniami.

Dzięki swoim właściwościom oraz atrakcyjnemu wyglądowi grys jest coraz częściej wykorzystywanym kruszywem.

Udostępnij