Różne

Pakiety medyczne – wady i zalety

Pakiety medyczne – wady i zalety

Nie da się ukryć, że publiczna opieka medyczna często nie spełnia naszych oczekiwań co do standardu leczenia. Wystarczy zwykłe przeziębienie, aby zderzyć się z przykrą rzeczywistością, gdzie na porządku dziennym są ogromne kolejki, długie terminy oczekiwania, a także często nieprzyjemny, przemęczony personel. Nic zatem dziwnego, że tak popularne ostatnimi czasy są prywatne pakiety medyczne.

Czym jest prywatna opieka zdrowotna?

Każdy wie, jak działa publiczna służba zdrowia. W wyniku opłacania składek uzyskuje się dostęp do wszystkich dostępnych w Polsce metod leczenia. Tyle w teorii, lecz rzeczywistość bywa zupełnie inna. Ubezpieczenie prywatne to jednak coś zupełnie innego, nie ma tu jednej stawki i jednego pakietu. W zależności od tego, ile się zapłaci, tyle się również dostanie. Można więc wykupić tylko pakiet podstawowy, gwarantujący najprostsze zaplecze medyczne, lub też najdroższy z całym dostępnym pakietem usług i leczenia.

Zalety abonamentu medycznego

To, co głównie wpływa na stale rosnącą popularność takiego rodzaju ubezpieczenia zdrowotnego, jest przede wszystkim bardzo dobra jakości świadczonych usług. Zatrudnieni prywatni lekarze zawsze są uśmiechnięci, kompetentni i co najważniejsze mają czas dla pacjenta. Co więcej, żeby się do nich dostać, nie trzeba czekać w kolejkach. Często nawet tego samego dnia po wykonaniu telefonu można spotkać się ze swoim lekarzem. Kolejną zaletą jest bardzo szeroki dostęp do najróżniejszych specjalistów, którzy są w stanie kompleksowo kontrolować nasz stan zdrowia.

Wady pakietów medycznych

Niestety takie prywatne pakiety medyczne nie są idealne i posiadają również wady. Zdecydowanie najpoważniejszą z nich jest bardzo wysoka cena. Za najprostsze usługi trzeba zapłacić nawet około 100 złotych miesięcznie. Jeśli chce się posiadać kompleksową opiekę na miarę publicznej służby zdrowia, rachunek rośnie wielokrotnie.

Udostępnij