Różne

TOP kierunki turystyczne w Polsce. Gdzie wybrać się w 2020?

TOP kierunki turystyczne w Polsce. Gdzie wybrać się w 2020?

Polska jest krajem bogatym w piękne miejsca oraz ciekawe atrakcje turystyczne. Z całą pewnością warto dobrze przemyśleć gdzie się wybrać w 2020 roku.

Wrocław

Jednym z miejsc szczególnie polecanym w Polsce do zwiedzania przez turystów jest Wrocław. Jest to miasto położone w województwie dolnośląskim, które posiada szereg różnego rodzaju atrakcji turystycznych. Przede wszystkim Wrocław posiada bardzo bogatą architekturę oraz szereg zabytków. Szczególnie warte zwiedzenia jest jego centrum, w którego skład wchodzi Stare Miasto obejmujące szereg historycznych ulic, Ostrów Tumski, Rynek ze Starym i Nowym Ratuszem, Nowy Targ, a także plac Solny praz plac biskupa Nankiera. Stary Ratusz jest jednym z najstarszych ratuszy w Polsce. Ponadto, Wrocław jako jedno z nielicznym miast w Europie posiada bardzo dobrze zachowaną fosę miejską, która jest stale wypełniona wodą. Oprócz tego wśród głównych atrakcji Wrocławia można wymienić Panoramę Racławicką, Stadion Miejski, Wrocławską Fontannę czy Pałac Królewski. Wszystkie te miejsca są warte odwiedzenia, zwłaszcza w celu poznania zawiłej historii miasta.

Książ, Wambierzyce

Kolejnymi miejscami, które są szczególnie polecane jako kierunki turystyczne w Polsce w roku 2020 są Książ oraz Wambierzyce. Oba miejsca, podobnie jak Wrocław, są położone w województwie dolnośląskim, a więc wycieczki do nich można traktować jako jednodniowe wycieczki krajowe. Książ znajduje się w takim mieście jak Wałbrzych i jest to zespół rezydencjalny, który znajduje się na Pogórzu Wałbrzyskim na terenie Książańskiego Parku Krajobrazowego. Zamek Książ jest jednym z największych i najbardziej okazałych zamków w Polsce, dlatego jest on szczególnie wart odwiedzenia. Posiada wspaniałą, okazałą architekturę, która jest ewenementem na skalę krajową. Wambierzyce natomiast są wsią, która jest dużym ośrodkiem turystycznym oraz pielgrzymkowym. Na jej terenie znajdują się liczne zabytki, wśród których można wymienić między innymi kościół Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny oraz zespół kalwarii, a także kaplice na górze Tabor i górze Kalwaria. Podobnie jak Książ, jest to miejsce szczególnie polecane do zwiedzania dla turystów. Natomiast szczególnie atrakcyjną formą wycieczek są wycieczki jednodniowe, które mogą być organizowane przy pomocy biura podróży Dar-Tour.

Udostępnij