Budownictwo i aranżacja

Czym kierować się przy wyborze składu drewna budowlanego?

Czym kierować się przy wyborze składu drewna budowlanego?

Rozpoczynając prace budowlane, trzeba być gotowym na podejmowanie szeregu decyzji, nieraz bardzo istotnych i trudnych. Ważny jest wybór fachowca godnego zaufania, któremu będziemy mogli powierzyć realizację projektu. Równie istotne są materiały budowlane, bowiem ich jakość bezpośrednio przekłada się na efekt końcowy.

Drewno budowlane – co musisz wiedzieć?

Wybierając skład drewna budowlanego w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na odległość od miejsca realizacji. Oczywiście, im bliżej, tym niższe koszty transportu surowca. Podczas prac konieczne może być domówienie większej ilości materiału, poprawki lub wymiana, wobec czego bliskość składu to dodatkowe ułatwienie i usprawnienie logistyczne.

Wyjątkiem może być sytuacja, gdy zależy nam na egzotycznym rodzaju drewna o ograniczonej dostępności. Na szczęście składy drzewne dbają o bogaty asortyment, a na życzenie klienta mogą sprowadzić drewno niedostępne w standardowej ofercie.

Składy drzewne – asortyment

Hurtownie oferują elementy o zróżnicowanym przeznaczeniu. Jeśli chodzi o drewno budowlane, główne produkty to więźby dachowe, tarcica, deski podłogowe i elewacyjne, kantówki czy słupy.

Właściwości drewna zależą od wielu czynników. Oprócz gatunku drewna, istotna jest lokalizacja i czas jego wzrostu, sezonowanie czy odpowiednia impregnacja. Wpływa to na gęstość surowca oraz jego wytrzymałość i trwałość. Wybierając skład drewna budowlanego warto więc pytać pracowników o szczegóły, by dobrać produkt spełniający nasze potrzeby i wymagania. Wykwalifikowani sprzedawcy powinni pomóc w wyborze, uwzględniając parametry surowca i zasady jego konserwacji.

Dodatkowe usługi

Niektóre składy drewna oferują również usługi montażowe np. montaż elewacji, zadaszeń tarasowych czy domków ogrodowych. Mamy wtedy zapewnioną kompleksową usługę, bez konieczności koordynowania współpracy.

Wybierając hurtownię warto wziąć wszystkie powyższe kwestie pod uwagę. Profesjonalna obsługa i fachowcy znający odpowiedzi na nasze pytania, to ważny wskaźnik przy podejmowaniu tej decyzji. Możemy też poszukać opinii w Internecie lub wśród znajomych, bowiem zadowoleni klienci to świetna rekomendacja.

Udostępnij