Zdowie i uroda

Jaki kurs przyda się początkującym fizjoterapeutom?

Jaki kurs przyda się początkującym fizjoterapeutom?

Po ukończeniu studiów pozwalających na podjęcie pracy w zawodzie fizjoterapeuty, warto dalej się dokształcać. Fizjoterapeuta wyspecjalizowany w konkretnej dziedzinie może spodziewać się wyższych zarobków i licznych klientów, szczególnie jeśli wybierze kursy dla fizjoterapeutów o nietypowej tematyce. Jakie kursy przydadzą się początkującym fizjoterapeutom? Czym jest trening dna miednicy i czy warto go poznać?

Kursy dla początkujących

Zawód fizjoterapeuty wymaga gotowości do nieustannego kształcenia się i poszerzania wiedzy. Już na samym początku kariery warto zainteresować się kursami, które pomogą skutecznie wykonywać swój zawód. Dobrymi kursami dla początkujących fizjoterapeutów są na przykład anatomia palpacyjna, terapia manipulacyjna powięzi, masaż tkanek głębokich czy też trening dna miednicy.

Trening dna miednicy

Z punktu widzenia początkującego fizjoterapeuty nie ma lepszego wyboru niż specjalizacja uroginekologiczna, ponieważ wciąż brakuje osób zajmujących się tą dziedziną, a jednocześnie daje ona możliwość pomocy wielu osobom zmagającym się z utrudniającymi codzienne życie problemami. Mięśnie dna miednicy pełnią wiele ważnych funkcji, między innymi podtrzymują narządy wewnętrzne w jamie brzusznej, odpowiadają za prawidłowe oddawanie moczu czy wpływają na sprawność seksualną.

Właściwie przygotowany kurs treningu dna miednicy powinien obejmować szczegółową anatomię mięśni dna miednicy, układu moczowego i układów płciowych, mechanizmy powstawania i sposoby niwelowania najczęstszych problemów uroginekologicznych, poznanie ćwiczeń mięśni dna miednicy, również z wykorzystaniem różnych przedmiotów rehabilitacyjnych i w korelacji z prawidłowym oddychaniem, a także ćwiczeń pomagających utrzymywać prawidłową postawę ciała, przygotowujących do porodu i związanych z prawidłowym wypróżnianiem się. Ważne jest również, aby kursanci uzyskali wiedzę z zakresu postępowania z pacjentem z problemami uroginekologicznymi, ponieważ pozostają one często tematem trudnym i wstydliwym.

Udostępnij