Przemysł i technologie

Od czego zależy cena zdjęć z drona?

Od czego zależy cena zdjęć z drona?

Drony są bez wątpienia niekwestionowanym liderem, jeśli chodzi o nowości technologiczne. Jeszcze nie tak dawno były one produktem ekskluzywnym i niewielu mogło sobie na nie pozwolić. Praktycznie w rękach prywatnych rzadko można było spotkać tego typu sprzęt. To, że w dronach drzemie ogromny potencjał, stawało się jasne z roku na rok. Można je wykorzystać w zasadzie w każdej dziedzinie życia i to właśnie z tego powodu cieszy się on ogromną popularnością w ostatnich latach.

Co to jest dron?

Dron jest bezzałogowym pojazdem latającym. Jest sterowany zdalnie za pomocą specjalnego pilota, który posiada wbudowaną kamerę. Na początku drony wykorzystywane były przez duże firmy oraz wojsko, jednak szybko okazało się, że świetnie sprawdzają się w wielu dziedzinach, również w rękach prywatnych osób.

Gdzie warto wykorzystać ujęcia z drona?

Bez wątpienia ujęcia z drona są szeroko wykorzystywane przez wojsko. Oczywiście dzieje się tak głównie na polu walki. Jednak taki sprzęt doskonale sprawdza się również w przemyśle filmowym na mniejszą i większą skalę. Ujęcia z drona są wykorzystywane m.in. w filmie ślubnym oraz na planach filmowych. Dzięki temu efekt końcowy może okazać się oszałamiający. Kolejną branżą, która coraz częściej wykorzystuje ujęcia z drona to branża nieruchomości. Fotografowanie oraz filmowanie domów oraz działek staje się codziennością, jeśli chodzi o oferty firm deweloperskich. Oczywiście z tego typu ujęć korzysta cała branża budowlana. Bardzo popularne stało się również mapowanie terenów dronem.

Ujęcia z drona a ich cena

Warto wspomnieć, że zdjęcia z drona ma w swojej ofercie wiele firm. Koszt takiej usługi uzależniony jest oczywiście od kilku elementów. Decydujący wpływ na cenę ma użyty przez fotografa sprzęt. Tak więc cena za zdjęcia jest silnie uzależniona od klasy zastosowanego drona. Oczywiście lepsza jakość sprzętu oznacza lepsze zdjęcia.

Na cenę zdjęć duży wpływ ma także ilość lotów wykonanych przez dron. Cały dzień poświęcony na zdjęcia oznaczać będzie znacznie wyższe koszty za wykonaną pracę, aniżeli byłoby to w przypadku jednego wylotu drona.

Więcej informacji na temat realizacji zdjęć z drona można znaleźć na stronie https://www.imagepro.pl/zdjecia-lotnicze-z-drona/

Udostępnij