Restauracja Pod Baranem – najlepsza restauracja w Krakowie

Kraków przez wielu uważany jest jednym z najbardziej polskich w swojej polskości miast. Dla Miasta Królów określenie to powinno być zaszczytem. Co roku dawna stolica Polski odwiedzana jest przez wiele milionów turystów zarówno spoza granic naszego kraju, jak i tych, którzy mieszkają niedaleko.

Restauracja Pod Baranem wychodzi na przeciw oczekiwaniom tych, którzy poszukują polskiej kuchni. Ta usytuowana na ulicy świętej Gertrudy polska restauracja przedstawia kunszt polskiej kuchni w najlepszej możliwej oprawie. Kuchnia polska stanowi temat przewodni dań, które serwowane są Pod Baranem.

Spragnieni polskich smaków w menu znajdą nie tylko flaczki, czy żurek, ale również świetnie przyrządzone sztuki mięs. Dla najbardziej wybrednych smakoszy podane zostaną polędwice w kurkach, żeberka w liściach kapusty, oraz kotleciki jagnięce. Na mniejszy apetyt szef kuchni proponuje krem z pachnących lasem borowików, barszcz czerwony z kołdunami i na rozgrzanie rosół z makaronem. W najbardziej polecanych potrawach, nie mogło oczywiście zabraknąć pierogów. Te przyrządzane w restauracji Pod Baranem kuszą smakiem mięsa, a także owoców. Dla tradycjonalistów znajdą się pierogi ruskie, które skomponować można z kapustą zasmażaną.
W kwestii deserów najlepiej zaufać swoim zmysłom. Proponowana szarlotka, sernik, czy piernik świetnie dopełnią wyśmienitej uczty obiadowej.

Tych wszystkich smaków pilnuje najbardziej wykwalifikowany z kucharzy, czyli właściciel restauracji – Jan Baran. Stworzona przez niego załoga to mistrzowie w swoich dziedzinach. Kucharze co rusz podnoszą swoje kwalifikacje, by nie zostawać w tyle i serwować gościom najlepszej jakości i świeżości potrawy.

Restauracja Pod Baranem to najlepsza restauracja w Krakowie. Świadczy o tym, nie tylko tłum klientów, ale również zarezerwowane na długi okres czasu miejsca weselne. Pod Baranem otwarty jest na swoich gości, dlatego umożliwia im świętowanie zarówno mniejszych, jak i większych rocznic w rodzinnym gronie. Każda uroczystość tutaj organizowana jest nie tylko uświetniania smacznym jedzeniem, ale również profesjonalną obsługą.

Podczas wizyty w Krakowie warto odwiedzić znajdująca się niedaleko Wawelu restaurację Pod Baranem. Kunszt podawanych tam potraw sprawi, że będziemy chcieli rozkoszować się polską kuchnią jeszcze wiele razy.

Strona główna restauracji Pod Baranem