Gastronomia i hotelarstwo

Restauracja Pod Baranem – najlepsza restauracja w Krakowie

Restauracja Pod Baranem – najlepsza restauracja w Krakowie

Kraków przez wielu uważany jest jednym z najbardziej polskich w swojej polskości miast. Dla Miasta Królów określenie to powinno być zaszczytem. Co roku dawna stolica Polski odwiedzana jest przez wiele milionów turystów zarówno spoza granic naszego kraju, jak i tych, którzy mieszkają niedaleko.

Restauracja Pod Baranem wychodzi na przeciw oczekiwaniom tych, którzy poszukują polskiej kuchni. Ta usytuowana na ulicy świętej Gertrudy polska restauracja przedstawia kunszt polskiej kuchni w najlepszej możliwej oprawie. Kuchnia polska stanowi temat przewodni dań, które serwowane są Pod Baranem.

Spragnieni polskich smaków w menu znajdą nie tylko flaczki, czy żurek, ale również świetnie przyrządzone sztuki mięs. Dla najbardziej wybrednych smakoszy podane zostaną polędwice w kurkach, żeberka w liściach kapusty, oraz kotleciki jagnięce. Na mniejszy apetyt szef kuchni proponuje krem z pachnących lasem borowików, barszcz czerwony z kołdunami i na rozgrzanie rosół z makaronem. W najbardziej polecanych potrawach, nie mogło oczywiście zabraknąć pierogów. Te przyrządzane w restauracji Pod Baranem kuszą smakiem mięsa, a także owoców. Dla tradycjonalistów znajdą się pierogi ruskie, które skomponować można z kapustą zasmażaną.
W kwestii deserów najlepiej zaufać swoim zmysłom. Proponowana szarlotka, sernik, czy piernik świetnie dopełnią wyśmienitej uczty obiadowej.

Tych wszystkich smaków pilnuje najbardziej wykwalifikowany z kucharzy, czyli właściciel restauracji – Jan Baran. Stworzona przez niego załoga to mistrzowie w swoich dziedzinach. Kucharze co rusz podnoszą swoje kwalifikacje, by nie zostawać w tyle i serwować gościom najlepszej jakości i świeżości potrawy.

Restauracja Pod Baranem to najlepsza restauracja w Krakowie. Świadczy o tym, nie tylko tłum klientów, ale również zarezerwowane na długi okres czasu miejsca weselne. Pod Baranem otwarty jest na swoich gości, dlatego umożliwia im świętowanie zarówno mniejszych, jak i większych rocznic w rodzinnym gronie. Każda uroczystość tutaj organizowana jest nie tylko uświetniania smacznym jedzeniem, ale również profesjonalną obsługą.

Podczas wizyty w Krakowie warto odwiedzić znajdująca się niedaleko Wawelu restaurację Pod Baranem. Kunszt podawanych tam potraw sprawi, że będziemy chcieli rozkoszować się polską kuchnią jeszcze wiele razy.

Strona główna restauracji Pod Baranem

Udostępnij