Różne

Wypożyczalnia snowboard – jak wybrać odpowiedni sprzęt?

Wypożyczalnia snowboard – jak wybrać odpowiedni sprzęt?

Jazda na snowboardzie to coś więcej, niż sport. To pasja, którą można pokochać całym sercem. Jeśli jednak chcemy mówić o miłości, powinniśmy również uwzględnić to, że poprzedza ją zakochanie. Warto w tym czasie korzystać wyłącznie z wypożyczalni sprzętu snowboardowego. I to zwłaszcza przez pierwsze 2 sezony.

Ile to kosztuje?

Dobrą wypożyczalnię poznamy po… cenach. Standardowy koszt wypożyczenia podstawowej deski to około 40 – 50 złotych za dobę. Nie jest to dużo, biorąc pod uwagę fakt, że zakup nowej deski to koszt 800 – 1200 złotych (nie licząc przy tym kosztów obuwia). Poza tym dobra wypożyczalnia snowboard posiada również sprzęt markowy, za który trzeba będzie jednak dodatkowo zapłacić (od 50 do nawet 100 złotych).

Dobór sprzętu – istota pracy wypożyczalni

Sprzęt do snowboardu należy dostosować do swoich oczekiwań. Oczywiście osoba dopiero rozpoczynająca przygodę z tym sportem zimowym nie wie do końca, czego może od niego oczekiwać. Dlatego tak ważne jest, by z wypożyczalni korzystać stosunkowo często, wypożyczając zróżnicowany sprzęt. Należy go dobrać zarówno pod kątem rozmiarów, jak i jego właściwości jezdnych.

Stabilna deska – komfort jazdy i bezpieczeństwo w jednym

Dobra wypożyczalnia snowboard posiada w swoim asortymencie modele, które charakteryzują się dość dużą sztywnością. Jest to szczególnie ważne w trakcie ostrej, dynamicznej jazdy. Dlatego wypożyczany sprzęt do snowboardu należy sprawdzić przede wszystkim pod kątem sztywności, którą z biegiem czasu modele te tracą. No cóż… używane deski już tak mają.

Informacja to podstawa!

Jeśli wypożyczalnia snowboard jest rzeczywiście rzetelna i profesjonalna, to powinna ona dokładnie poinformować swojego klienta o wszystkich kwestiach technicznych związanych z daną deską. Ważne jest również to, jak długo dany model jest eksploatowany i jak dawno był serwisowany. Od odpowiedzi na te pytania może zależeć nasze bezpieczeństwo!

Podsumowanie

Dobra wypożyczalnia zapewnia przede wszystkim rzetelną informację na temat oferowanych modeli desek. Co ważne – dane te nie powinny być wyciągane przez klienta „na siłę”, ale szybko udostępniane przez osobę prowadzącą wypożyczalnię.

Udostępnij