Przemysł i technologie

Dobre i złe strony systemu GPS

Dobre i złe strony systemu GPS

Obecnie niemal każdy z nas posiada w samochodzie urządzenia obsługujące system GPS. Mogą to być osobne urządzenia nawigujące, bądź GPS wmontowany w nasze telefony komórkowe. Coraz częściej nowe samochody posiadają nawigację GPS wmontowaną w system komputerowy pojazdu. Co ciekawe, nawet w wypożyczonych samochodach od razu wraz z pojazdem otrzymujemy urządzenie nawigujące. Powszechność stosowania GPS jest więc w dzisiejszych czasach niezaprzeczalna.

Ten system pomimo licznych zalet posiada również pewne wady. Niewątpliwymi zaletami jest możliwość dokonania pomiarów satelitarnych właściwie w dowolnym miejscu na świecie i dotarcia do wybranego miejsca. Aktualne mapy doprowadzą nas pod każdy adres w większym mieście. Dokonanie pomiaru za pomocą nadajników GPS w nowoczesnych urządzeniach odbywa się bardzo szybko.

Dokładność pomiarów jest bardzo wysoka, więc bez trudu uda nam się dotrzeć w dowolne miejsce. Obecnie urządzenia GPS nie są drogie. Za niewielkie pieniądze można kupić dobrej jakości urządzenie, którego będziemy mogli używać w samochodzie. Równie dobrze możemy wykonać w tym celu nasz telefon komórkowy. Warto jednak uświadomić sobie, że system GPS ma również swoje wady.

Czasami , na wsiach czy w szczerym polu ciężko jest nam złapać sygnał. Gdy się już połączymy wszystko jest w porządku, ale przez pewien czas możemy mieć problemy z połączeniem. Czasami urządzenia GPS nie posiadają wgranych aktualnych map i mogą nas doprowadzić w inne miejsce, niż byśmy chcieli. Sygnał może być słaby, przez co i pomiary mogą być niedokładne. Warto więc prócz GPS wykorzystywać nasz zdrowy rozsądek, który pomoże nam bezpiecznie dotrzeć do celu.

Udostępnij