Przemysł i technologie

Fotowoltaika w Bochni – skorzystaj z doświadczenia fachowców

Fotowoltaika w Bochni – skorzystaj z doświadczenia fachowców

Nie ma ucieczki od odnawialnych źródeł energii, zarówno na szczeblu centralnym (państwo), jak i gospodarstwa domowego. Wynika to ze zmian klimatycznych i coraz wyższych cen energii elektrycznej. Dla gospodarstw indywidualnych najprostszym sposobem jest pozyskiwanie energii słonecznej.

Korzyści z fotowoltaiki

Mimo wymiany żarówek na żarówki LED, oszczędzania prądu, rachunki miesięczne rosną i tak już pozostanie. Pozyskiwanie energii elektrycznej z paliw kopalnych jest bardzo drogie i na dodatek bardzo szkodliwe dla środowiska.

Alternatywą jest fotowoltaika. Umożliwia ona przetwarzanie darmowej energii słonecznej w darmową energię elektryczną. Oczywiście trzeba ponieść koszty związane z instalacją paneli fotowoltaicznych, ale zwrócą się one już po około 5 latach. Prąd z paneli niczym (poza ceną) nie różni się od prądu dostarczanego przez firmę energetyczną. Bez obaw można podłączać do niego sprzęt AGD, urządzenia elektroniczne.

Co warto wiedzieć o fotowoltaice?

Jednym z kluczowych problemów jest wybranie doświadczonej firmy. To od kompetencji jej pracowników zależy nie tylko koszt inwestycji, ale także późniejsze funkcjonowanie instalacji. Niedoszacowanie zapotrzebowania spowoduje, że trzeba będzie niedobór pokrywać z sieci, a nadmiarowe wyliczenia znacznie podniosą koszty inwestycji.

Najważniejsze jest prawidłowe obliczenie zapotrzebowania na prąd i dobranie wielkości paneli fotowoltaicznych. Firma PV-TECH dokonuje obliczeń na postawie rachunków za prąd i zainstalowanych w domu urządzeń elektrycznych. Szeroka oferta paneli fotowoltaicznych pozwala precyzyjnie dobrać ich wielkość do zapotrzebowania. PV-TECH dokonuje także wszystkich uzgodnień z zakładem energetycznym.

Niektórzy obawiają się, że w okresie jesienno-zimowym panele fotowoltaiczne nie dostarczą odpowiedniej ilości prądu. Rzeczywiście tak się zdarza ze względu na mniejszą ilość dni słonecznych. Nie jest to jednak problem, ponieważ w lecie panele produkują nadmiar prądu, który odprowadzany jest do zakładu energetycznego, w zimie można odkupić go po bardzo preferencyjnych cenach.

W przypadku inwestycji w fotowoltaikę można starać się o zwrot kosztów z funduszy unijnych.

Udostępnij