Różne

Balkonik – wsparcie dla nóg i kręgosłupa

Balkonik – wsparcie dla nóg i kręgosłupa

Nie zdajemy sobie pewnie sprawy, jak szeroka jest oferta balkoników rehabilitacyjnych, które mogą osobom niepełnosprawnym pomóc w codziennym życiu. Balkonik jest bardzo przydatnym sprzętem, który nie tylko pomaga w poruszaniu się osobom starszym, ale stanowi także pomoc dla osób, które uległy jakiemuś urazowi i starają się wrócić ponownie do dobrej formy.

Nie tylko w szpitalu

Niektórym kojarzy się on jedynie ze staruszkami, którzy w żółwim tempie przemierzają szpitale, czy ulice. Ale zastanówmy się, czy mimo wszystko nie jest to zjawisko pozytywne? Nawet jeśli są oni powolni, a ich ruchy ograniczone, to dzięki balkonikowi osoby starsze pozostają stale aktywne i uczestniczą w normalnym życiu. Zamknięcie się przed całym światem w domu byłoby znacznie gorsze. Ze względu na ograniczenia nie należy usuwać się w cień i skazywać na izolację w domu. Właśnie dzięki funkcjonalnym i bezpiecznym balkonikom, możemy cały czas być częścią społeczeństwa i aktywnie uczestniczyć w jego życiu.

Typy balkoników

Balkoniki mają różnorodną formę, są bardziej czy mniej skomplikowane pod względem budowy. Niektóre posiadają specjalne podpórki zabezpieczające, dodatkowe hamulce, ograniczniki, koszyki na drobiazgi i rzeczy osobiste. Wszystkie te udogodnienia mają zwiększyć bezpieczeństwo osób korzystających z balkoników oraz usprawnić ich życie. Balkoniki różnego typu można obecnie kupić w sklepach medycznych, a nawet przez Internet, w czym osobom starszym mogą pomóc młodsi członkowie rodziny. To żaden wstyd używać balkoników, wprost przeciwnie, dzięki temu mimo przeszkód zdrowotnych możemy dumnie kroczyć przez życie.

Udostępnij